Aktualizováno: Knihovna UP opět půjčuje knihy s sebou

Úterý 12. květen 2020, 14:45

V Knihovně UP je opět možné si půjčit knihy domů. Informace ke speciálnímu půjčovnímu režimu skrze „výpůjční okno“ naleznete níže.

Jak to bude probíhat?

• Bezkontaktně přes okno v přízemí na nádvoří Zbrojnice (v místech, kde se nachází recepce knihovny).
  • Výpůjční okno je otevřeno každý všední den od 8:00 do 16:30.
  • Výpůjčky prezenčních knih probíhají na 14 dnů, ostatní dle nastavení systému.

Co musíte udělat, abyste si knihu mohli půjčit?

• Napište na e-mail vypujcka@upol.cz a uveďte: signatury knih, které si chcete vypůjčit, vaše jméno, příjmení a rok narození.
  • Vyčkejte na e-mail s potvrzením, že máte knihy připraveny. Spolu s potvrzením vám zároveň budou zaslány pokyny k převzetí knih.
  • Dostavte se na nádvoří Zbrojnice v dohodnutém čase.
  • Řiďte se pokyny napsanými na informační tabuli před oknem, dodržujte dvoumetrové rozestupy vyznačené kužely.
  • Knihy vám položíme otevřeným oknem na připravený stůl (viz foto výše).
  • Knihy vracejte výhradně do biblioboxu Zbrojnice.

Knihy ze Zbrojnice i z fakultních knihoven vám nachystáme tak rychle, jak to jen bude možné, ale budeme potřebovat vaši trpělivost – budovy fakult jsou uzavřeny, probíhají úklidové práce, knihy bude třeba doručit do Zbrojnice. Objevit se mohou i jiné důvody či překážky technického rázu. Děkujeme za spolupráci!

Režim pro půjčování knih „oknem“ je následující:

• Půjčit si můžete celkem 15 knih (pokud tedy již doma máte 5, knihovna vám půjčí maximálně dalších 10).
  • Prezenční knihy se půjčují jen na 14 dní (opět platí maximální počet 15 knih).
  • Vrácené knihy jsou 1 týden v karanténě.
  • Výpůjční dobu vám knihovna stále prodlužuje.
  • Pokuty jsou pozastaveny k datu 16. 3. 2020.
  • Standardní doba výpůjčky i pokut bude obnovena až s běžným režimem Knihovny UP.

Kontaktní telefony a e-maily:

Výpůjční pult Zbrojnice
585 631 749 | vypujcka@upol.cz