Místo asistenta/-tky soudce na Krajském soudu v Brně (Brno)

Pondělí 22. listopad 2021, 9:05

Místo asistenta/asistentky soudce na Krajském soudu v Brně (úsek správního soudnictví)

Krajský soud v Brně hledá vhodné kandidáty na pozici asistenta/asistentky soudce úseku správního soudnictví JUDr. Ing. Venduly Sochorové.

Hlavní náplň práce asistenta soudce představuje zpracování podkladových materiálů pro rozhodovací činnost soudce.

Práce je po odborné stránce velmi rozmanitá, obsahově pestrá, z převážné části tvořená přípravou konceptů soudních rozhodnutí. Jedná se o pracovní poměr na plný úvazek, založený jmenováním, který se řídí § 36a zákona o soudech a soudcích a dále zákoníkem práce.

Platové ohodnocení v 13. platové třídě je upraveno zákoníkem práce a nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Doba výkonu funkce asistenta soudce se plně započítává do praxe relevantní pro účely vykonání odborné justiční zkoušky.

Požadavky:

• vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru práva na vysoké škole v České republice

• trestní a morální bezúhonnost

• dobrá znalost práce na PC (MS Office 2010, právní informační systémy)

• vysoká úroveň písemného projevu v českém jazyce

• komunikační schopnosti Kromě obvyklých předpokladů pro výkon této profese se dále požadují nadprůměrné schopnosti právní argumentace, slušná znalost minimálně jednoho světového jazyka, schopnost pracovat samostatně a v případě potřeby i v časové tísni, schopnost bezproblémové spolupráce v kolektivu.

Zájem o správní právo nebo specializace v tomto oboru výhodou.

Uchazeči nechť do 30. 11. 2021 zašlou personalistce Krajského soudu v Brně Zdeňce Starnovské na e-mail ZStarnovska@ksoud.brn.justice.cz:

• strukturovaný životopis

• motivační dopis

• kopii dokladu o dosaženém požadovaném vzdělání

• fakultativně doklady k dosavadní praxi (např. hodnocení stáže, reference atp.)

Poskytnutím svých osobních údajů zahrnutých do strukturovaného životopisu dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (GDPR) a zákona č. 110/2019 Sb. o zpracování osobních údajů. Po skončení výběrového řízení budou materiály s osobními údaji skartovány.

Tato nabídka nezakládá povinnost uzavření pracovněprávního vztahu. Krajský soud v Brně podporuje rovnost žen a mužů a diverzitu v rozhodovacích pozicích.

Z tohoto důvodu vítáme zájem žadatelek a žadatelů.

Předpokládaný nástup: 1. ledna 2022