Právnická fakulta má rozpočet na rok 2017

Rozpočet byl hlavním bodem dubnového zasedání fakultního akademického senátu.
Foto: Eva Hrudníková
Sobota 15. duben 2017, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Když senátoři právnické fakulty schvalovali rozpočet na rok 2017 ve výši 65,2 milionů korun, chyběla v něm částka zahrnující vědecké výstupy za rok 2015. Podle nejnovějších informací fakulta dodatečně získá 4,6 milionu korun. Právě díky této částce na tom bude fakulta v meziročním srovnání lépe. Celkově si polepší o 2,89 milionu korun, hospodařit bude s částkou 69,76 milionu korun.

V roce 2016 měla k dispozici právnická fakulta po odvodech na rektorát 66,9 milionu korun, letošní částka schvalovaná senátory byla o 1,7 milionu nižší. „Připravený návrh rozpočtu pro rok 2017 vychází z potřeb fakulty a ze stávajících akreditací. Nyní ještě nemáme k dispozici všechny prostředky, částku za vědu jsme dostali pouze ve výši pětasedmdesáti procent, neboť nejsou ještě známy výsledky hodnocení ze strany státu,“ vysvětlila senátorům děkanka Zdenka Papoušková.

Podle tajemníka fakulty Petra Bačíka došlo ve srovnání s loňskem k významnému poklesu dotace za kvalitu takzvaného „ukazatele K“ o 9,8 milionu korun. „Nicméně byl zvýšený normativ na studenta, což naopak vedlo k nárůstu o 9,2 milionu korun. Celkový pokles činí 1,7 milionu korun,“ komentoval návrh rozpočtu tajemník fakulty Petr Bačík. Upozornil, že jediná větší plánovaná investice letošního roku bude rekonstrukce dosluhující fakultní WIFI sítě za zhruba 600 000 korun.

Po projednání a schválení rozpočtu v senátu, se vedení fakulty dozvědělo, že podle dopočítaných výsledků za vědu  a doplatek „ukazatele K“ obdrží dodatečně 4,6 milionu korun. „Jsem ráda, že se naší fakultě dlouhodobě daří v oblasti vědy a výzkumu. Vážím si práce všech kolegů, kteří přispěli k tomu výsledku, a děkuji jim,“ řekla děkanka Zdenka Papoušková.

Akademický senát Univerzity Palackého se celouniverzitnímu rozpočtu bude věnovat 24. dubna.