Aktuální informace k semestru a opatření platná na PF UP

Aktuálně

Od pondělí 17. ledna je povinnost zaměstnavatele dvakrát týdně testovat všechny zaměstnance bez ohledu na to, zda jsou očkovaní nebo prodělali onemocnění Covid-19, a nutnost rezervovat se na termín testování předem. Testovat se samozřejmě nemusí zaměstnanec, který pracuje pouze na home-office. Zaměstnanec se bude moct testovat přímo na PF UP, v budově A v suterénu v uč. A.01 a A.02,  po předchozí rezervaci na tomto odkazu. Testování bude probíhat vždy v pondělí a čtvrtek v rozšířeném režimu (vyšší kapacita testovacích časů), a v úterý, středu a pátek v časově omezenějším režimu.

V případě, že jste pozitivně testováni, neprodleně tuto informaci sdělte na e-mail zdravi.pf@upol.cz. Na základě těchto informací budeme jako fakulta dále postupovat, abychom minimalizovali epidemiologické riziko, samozřejmě při respektování ochrany vašeho soukromí. Zároveň doporučujeme cíleně informovat osoby, s nimiž jste byli v rizikovém období v užším kontaktu.

Hygienická opatření

1. Studenti jsou povinni použít definovanou ochranu dýchacích cest i v průběhu výukových aktivit. Pro vyučující rektor stanovil povinnost držet od studentů odstup minimálně 1,5 metru a doporučil v průběhu rozvrhovaných výukových aktivit použití definované ochrany dýchacích cest.
  2. Při kýchnutí si zakryjte nos a ústa ohnutým loktem nebo kapesníkem, ne rukou, kterou pak saháte na další povrchy.
  3. Průběžně si myjte ruce a používejte dezinfekci.
  4. Je-li to možné, dodržujte rozestupy alespoň 1,5 metru.
  5. Pokud jste to ještě neudělali, nechte se prosím naočkovat – Vy sami nemusíte být riziková skupina, ale pomůžete tím těm, kteří mohou být ohroženi.

Připomínky, podněty a kontakty

Zaměstnanci i studenti mohou veškeré své připomínky a podněty k průběhu zimního semestru posílat na adresu komunikace.pf@upol.cz. Do předmětu zprávy vždy napište Zimní semestr 2020.

Možné je také přímo kontaktovat tyto členy vedení:

• JUDr. Renáta Šínová, Ph.D. – proděkanka pro komunikaci, vnější vztahy a konferenční činnost
    E. renata.sinova@upol.cz | T. 585 637 708 | M. 605 825 540
  • JUDr. Maxim Tomoszek, Ph.D. – proděkan pro bakalářské a magisterské studijní programy
    E. maxim.tomoszek@upol.cz (preferovaná forma komunikace)| M. 777 946 786 (jen v neodkladných případech)

Důležité odkazy

Aktuální informace k epidemické situaci v ČR a z ní vyplývajících opatření jsou zveřejněny na těchto stránkách institucí:

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)