Zeptejte se našich studentů

Je jich pět, všichni studují na naší fakultě, a jejich úkolem je poradit vám, pomoci vám, být vám k dispozici pro jakékoli studijní otázky. Vážení uchazeči o studium, stačí si vybrat některého z našich ambasadorů (například podle studijního programu, který vás zajímá) a poslat mu dotaz nebo jen kontaktní e-mail. Ptejte se na cokoli ze studentského života – od přijímaček a samotného studia, přes život v Olomouci, zahraniční výjezdy až například po tipy na nejlepší olomoucké kavárny.

Seznamte se s našimi ambasadory:

Matěj Šverma

student 2. ročníku magisterského programu Právo a právní věda

Do Olomouce jsem se přestěhoval po dokončení gymnázia díky velmi pozitivním ohlasům na zdejší právnickou fakultu. Nečekal jsem, že mi Olomouc tak rychle přiroste k srdci, a nyní je pro mě fakticky domovem. Jsem teprve ve druhém ročníku práv, ale už si dost dobře neumím představit, že bych studoval něco jiného. Díky studiu jsem poznal spoustu skvělých lidí a udělal si mnoho kamarádů ať už na univerzitě nebo i mimo ni. Těším se, až vám budu moct právnickou fakultu na Palackého univerzitě i Olomouc jako takovou představit blíž.

Kontakt: matej.sverma01@upol.cz

Karolína Martikánová

studentka 2. ročníku magisterského programu Právo a právní věda

Už od prváku na obchodní akademii jsem se začala zajímat o právo. Po třech letech a několika návštěvách soudních jednání bylo jasno - zkusím právnickou fakultu. Dala jsem na doporučení známých a podala si přihlášku na PF UPOL a rozhodně bych nic neměnila. Teď jsem ve druhém ročníku magisterského programu Právo a právní věda, mám kolem sebe spoustu skvělých lidí, studium mě neskutečně baví a Olomouc jsem si prostě zamilovala. Když se zrovna nepřipravuju na výuku nebo na zkoušky, mám ke škole brigádu a taky ráda posedávám v kavárnách nebo jezdím na výlety s přáteli.  Moc se těším, až vám budu moct o životě studentky PF UPOL povědět víc.

kontakt: karolina.martikanova01@upol.cz

 

Barbora Polzerová

studentka 2. ročníku magisterského programu Právo a právní věda

Po vystudování střední školy v Ostravě jsem se rozhodla, že mou další volbou budou práva v Olomouci a rozhodně jsem tím nešlápla vedle. Studuji druhým rokem obor Právo a právní věda, který mě opravdu baví. Nejvíce si u nás cením praktického způsobu výuky a taky toho, že díky menší velikosti fakulty mají vyučující k studentům osobitější přístup.  Olomouc se stala mým druhým domovem a pořád mě nepřestává příjemně překvapovat svou krásou i skvělými lidmi, které tady potkávám.  Už se těším až vám povím zážitky ze života studentky PF UPOL a představím všechno, co s tím souvisí.

kontakt: barbora.polzerova01@upol.cz

 

 

Milada Váchová

studentka 2. ročníku navazujícího magisterského programu Evropská studia se zaměřením na evropské právo

Jsem studentkou druhého ročníku magisterského programu Evropská studia se zaměřením na evropské právo. Navazující studium v Olomouci jsem si zvolila po důkladném průzkumu „vysokoškolského trhu“ a dobře jsem udělala! Obor velmi dobře a komplexně propojuje studium evropských studií, politologie a práva. Třešničkou na dortu je pak možnost jednosemestrálního výjezdu do rakouského Salzburku v rámci programu double-degree, který aktuálně sama absolvuji. Velmi ráda Vám náš obor více představím a těším se na Vaše otázky!

kontakt: milada.vachova01@upol.cz

 

 

Mgr. Martin Mach

student doktorského studijního programu Teoretické právní vědy specializace Evropské a mezinárodní právo
(absolvent bakalářského programu Právo ve veřejné správě, absolvent navazujícího programu Evropská studia se zaměřením na evropské právo)

Na právnické fakultě UP jsem již šestým rokem a rozhodně bych neměnil. Fakulta nabízí široké množství předmětů, takže si můžeš vybrat přesně to, co budeš v budoucnosti potřebovat. Výuka kombinující teorii i praxi v několika jazycích, doplněná o desítky možností zahraničních studijních pobytů jsou důvodem, že naši absolventi mohou z pracovních nabídek vybírat. Velikost fakulty a lidský přístup vyučujících tvoří na fakultě přátelskou atmosféru, díky které jsme si všichni blíž. Tak přijď a poznej to také!

kontakt: martin.mach02@upol.cz