Právnická fakulta slaví, sbírá fotky od svých absolventů

Fotografie již fakultě poskytl například Kamil Andree, absolvent prvního ročníku obnovené fakulty. Na snímku děkan Miroslav Liberda v obležení studentů. Foto: KA
Úterý 6. duben 2021, 5:00 – Text: Eva Hrudníková

Projděte domácí archivy a zavzpomínejte na svá vysokoškolská studia. S takovou prosbou se nyní obrací právnická fakulta na své absolventy. U příležitosti 30. výročí svého obnovení, které připadá na letošní rok, by ráda sesbírala od absolventů fotografie, které by přispěly ke zmapování novodobé historie fakulty očima studentů, a navíc potěšily všechny její příznivce.

Vytvoření a zveřejnění fakultního fotoarchivu amatérských fotek absolventů je jednou z plánovaných aktivit k výročí fakulty. „Byli bychom rádi, kdyby nám absolventi poskytli fotky ze studentského života. Ideálně nějakou momentku přímo z fakulty, z univerzitních a fakultních akcí. Rozhodně nečekáme profesionální fotky. Zasláním fotek by nám absolventi současně dali souhlas s jejich zveřejněním pod hlavičkou fakulty,“ vysvětlila Renáta Šínová, proděkanka pro komunikaci, vnější vztahy a konferenční činnost. Sesbírané fotografie chce fakulta zveřejnit na podzim na webové stránce, která bude vytvořena speciálně k 30. výročí fakulty. „Věříme, že fotky přispějí k oživení novodobé historie fakulty, mnozí se na nich najdou a rádi zavzpomínají,“ dodala Renáta Šínová.

Absolventi bez rozdílu roku absolutoria mohou fotografie posílat už nyní na adresu komunikace.pf@upol.cz, nejlépe ve formátu JPG. Do předmětu e-mailu by měli napsat „Absolvent“ a ve zprávě pak zmínit rok pořízení snímku, v ideálním případě pak připsat i krátkou popisku. Všichni, kteří se do vzniku absolventského fotoarchivu PF UP zapojí, budou zařazeni do soutěže o dárky z univerzitního obchodu UPointu.

V případě jakýchkoli dotazů se mohou absolventi obracet na Oddělení komunikace a vnějších vztahů PF UP (komunikace.pf@upol.cz, 585 637 507).

Jak poslat fotografie?
Fotky zasílejte na adresu komunikace.pf@upol.cz
Do předmětu e-mailu napište „Absolvent“ a ve zprávě pak zmiňte rok pořízení snímku. V ideálním případě připište krátkou, klidně jednovětnou popisku.
Odesláním fotografie souhlasíte s jejím zařazením do archivu PF UP.