Spolek pečující o zahraniční studenty se přestěhoval do sousedství Welcome Office

Foto: Vojtěch Duda
Čtvrtek 9. únor 2023, 11:17 – Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková a Marek Sekanina

Studentská organizace Erasmus Student Network UP Olomouc (ESN) se začátkem února přestěhovala na novou adresu Vodární 6. V nových, reprezentativnějších prostorách sousedí přímo s Welcome Office, čímž se z této adresy stává pro zahraniční studenty místo, kde naleznou veškeré informace a pomoc nejen od univerzity, ale i jejích studentů. Spolek ESN pomáhá přijíždějícím studentům zorientovat se v nové zemi a městě, pořádá pro ně nejrůznější akce a především je propojuje s českými studenty i mezi sebou navzájem.

Do konce ledna sídlil spolek v malých nevhodných prostorách na kolejích Generála Svobody. „Dosavadní sídlo spolku ESN bylo prostorově naprosto nevyhovující a nereprezentativní a na zahraniční studenty nepůsobilo dobře. Ve spolupráci s úsekem pro internacionalizaci se nám podařilo vytipovat vhodnější prostory, kam se studentská organizace ESN od února přestěhovala,“ sdělila kvestorka UP Petra Jungová. Erasmus Student Network UP Olomouc nyní působí na Vodární 6 v místnosti č. 1.05. V provozu bude dvakrát až třikrát v týdnu. Nové prostory budou sloužit pro porady, intenzivní setkávání se zahraničními studenty a pro jednání členů spolku.

„Přestěhování do těchto míst dává smysl také z důvodu propojení aktivit ESN a Welcome Office, jde o ideální řešení pro koncentraci všech informací pro zahraniční studenty na jednom místě,“ doplnila kvestorka s tím, že nyní se ještě pracuje na aktualizaci orientačního systému a informačních tabulí v objektu tak, aby byl zachován vizuální styl UP a současně se zde zahraniční studenti lépe orientovali.

„Zabýváme se také možnostmi revitalizace vnitřních zahradních prostor v objektu na Vodární, abychom studentům i zaměstnancům nabídli příjemné prostředí,“ podotkla Petra Jungová.