Nový ročník soutěže Lidskoprávní Moot Court

pátek 8. září 2017, 11:08

Vážení a milí,

je mi potěšením pozvat Vás k účasti na dalším ročníku již tradiční soutěže Lidskoprávní Moot Court, který pořádá Liga lidských práv. V této soutěži si můžete "nanečisto" vyzkoušet litigaci konkrétního případu s lidskoprávním přesahem. Zadání má - jako každý rok - svůj podklad v reálném případu, můžete si tedy vyzkoušet, jaké to je mít "prst na tepu doby", a jak může litigace lidskoprávních otázek ovlivňovat prostředí v naší zemi.

V porotě soutěže se již tradičně objeví celá řada osobností naší "veřejnoprávní scény". Pokud Vás zajímá veřejné právo, tak tato soutěž Vám může otevřít cestu k zajímavé stáži nebo dokonce i pracovní nabídce.

Oproti minulým ročníkům se nám podařilo vyjednat jednu zásadní změnu v pravidlech soutěže (velký dík za to patří Martinu Kopovi), a to že termín konání fakultního kola na PF UPOL se přesouvá z prosince již na 24. listopadu 2017. Soutěž by tedy již do budoucna neměla kolidovat se zkouškovým obdobím ani se zápočtovým týdnem. Pokud Vás tedy v minulosti od účasti zrazoval termín konání soutěže, tak letos už nemusíte nad účastí váhat.

Přihlášky 2-4 členných týmů lze podávat do konce října 2017 na e-mail lpmoot@llp.cz. Jen pozor, termín odevzdání písemných podání je s ohledem na posunutí termínu ústního kola stanoven již na 12. listopadu 2017.

Více informací najdete na webu soutěže: llp.cz/akce/lpmoot/. Pokud byste měli jakékoli dotazy, neváhejte se na mne obrátit. Jsem Vám k dispozici na e-mailu zdenek.cervinek@upol.cz.

S pozdravem
Zdeněk Červínek