Právnická fakulta rozšířila zaměstnanecké benefity

Navýšení zaměstnaneckých příspěvků na PF UP se týká roku 2019. Foto: Eva Hrudníková
středa 5. červen 2019, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Zaměstnanci právnické fakulty si od června polepší. Vedení fakulty totiž rozhodlo o navýšení měsíční částky vyplácené formou příspěvků pro zaměstnance. Současně fakulta také rozšiřuje možnosti jejich čerpání. Výše příspěvku se odvíjí od délky pracovního poměru a úvazku. Zaměstnanci mohou nově získat až 700 korun měsíčně.

Zaměstnanecké benefity budou vypláceny na základě nové vnitřní normy o pravidlech užití Sociálního fondu PF UP. Ta je účinná od 13. května. „O čerpání sociálního fondu jsme rozhodli na základě pokynu z rektorátu. Návrh jsme spolu s rozpočtem předložili senátorům a ti jej schválili,“ řekla Zdenka Papoušková, děkanka PF UP. Doposud mohli zaměstnanci za splnění určitých podmínek získat „pouze“ příspěvek na penzijní připojištění a soukromé životní pojištění ve výši 400 korun měsíčně. „Vedení fakulty ve spolupráci s personálním oddělením připravilo nabídku nových benefitů tak, aby byl jejich výběr dostatečně široký a zajímavý a aby si každý mohl vybrat podle svých preferencí,“ vysvětlila děkanka.

Co se týká příspěvku na penzijní připojištění a životní pojištění tak zaměstnancům, jejichž pracovní poměr trvá nepřetržitě nejméně dva roky a zároveň jejich úvazek činí po tyto dva roky alespoň 0,7 a splňují další podmínky, bude nově navýšen na 700 korun měsíčně. „Pracovníkům, kteří již této výhody využívali, stačí nyní jen vyplnit oznamovací formulář. Ti, kteří doposud tento benefit nečerpali, musí přinést svoji pojistnou smlouvu a vyplnit žádost o poskytnutí příspěvku. Oba formuláře máme připravené a kolegům rádi pomůžeme,“ uvedla Jana Podstatzká personální referentka, která se na přípravě benefitů výrazně podílela.

Zaměstnanci splňující výše stanové podmínky však mohou zvolit i jinou variantu čerpání. A to například kombinaci příspěvku na pojištění ve výši 400 korun měsíčně a pro 300 korun si vybrat ze tří variant. „V nabídce máme volnočasové Sodexo papírové poukázky, nebo karty, přičemž forma dobíjecí karty je pro majitele mnohem komfortnější. Nabíjí se jednou ročně a odečítá se z ní vždy přesná výše utracené částky. Volnočasové znamená, že se dají využít na sport, kulturu, zdravotnické a léčebné služby nebo třeba na vzdělávání,“ vysvětlila Jana Podstatzká.

Druhou možností je unikátní Multisport karta, se kterou lze každý den zdarma vyzkoušet různé sportovní a relaxační aktivity ve více než dvou tisících zařízeních v Česku i na Slovensku. „U ní je sice nutná finanční spoluúčast zaměstnance, ale pro vášnivé sportovce i pro ty, kteří chtějí začít pravidelně s nějakou pohybovou aktivitou, je velmi zajímavá a výhodná. Za tři sta padesát korun měsíčně můžete každý den sportovat, přičemž běžně za jednorázový vstup například do fitness centra zaplatíte sto padesát korun i víc. A třetí možností je využití benefitu na vstup do Aplikačního centra BALUO,“ vyjmenovala Jana Podstatzká. Příspěvek v plné výši 700 korun mohou využít zaměstnanci splňující podmínky i čistě jen na volnočasové aktivity (Sodexo poukázky/karta, Multisport karta nebo AC BALUO).

Zkrátka nepřijdou ani ostatní zaměstnanci fakulty. Ti s úvazkem od 0,5 do 1,0 a jejichž pracovní poměr trvá alespoň rok, mají nově nárok také na příspěvek 700 korun měsíčně. Jen varianty čerpání mají omezené. „V těchto případech volí mezi Sodexo poukázkami, či kartou za sedm set korun. Multisport kartou zdarma nebo zvýhodněnými vstupy do Aplikačního centra BALUO. Možná je i kombinace Multisport karty, která je v této variantě zdarma, a Sodexo,“ upřesnila Jana Podstatzká. Nárok na příspěvek 350 korun měsíčně, opět s různými možnostmi čerpání, pak mají lidé, kteří na PF UP pracují minimálně rok a jejich úvazek činí 0,3 až 0,4.

O rozšíření benefitů již informovala fakulta své zaměstnance formou e-mailů a dalšími způsoby. V těchto dnech se rozhodují, kterou variantu si zvolí. „Ti, co se zatím nerozhodli, by tak měli učinit co nejdříve, ideálně do poloviny června,“ upozornila Jana Podstatzká s tím, že pokud si kolegové nebudou vědět s něčím rady, je jim plně k dispozici.

Navýšení zaměstnaneckých příspěvků se týká roku 2019. Pro následující roky se mohou měnit v závislosti na finančních možnostech fakulty.