Spotřebitelskoprávní moot court spolupořádá olomoucká právnická fakulta

Tématem letošního ročníku jsou online seznamky. Foto: dTest
Úterý 13. říjen 2020, 14:00 – Text: Eva Hrudníková

Poslední dny zbývají studentům právnických fakult na přihlášení do soutěže Spotřebitelskoprávní moot court. Speciální simulované soudní jednání, v němž si vysokoškoláci otestují nabyté vědomosti v praxi, zkusí si týmovou spolupráci, získají zpětnou vazbu od odborné poroty a třeba i vyhrají hodnotné ceny, organizuje společnost dTest ve spolupráci s olomouckou právnickou fakultou.

„Spotřebitelského moot courtu se naše fakulta zúčastnila už vloni a vzhledem k tomu, že jsme plánovali navázat se spolkem dTest bližší spolupráci, nabídli jsme jim možnost zorganizovat následující ročník ve spolupráci s námi na naší fakultě. Pro studenty to bude jedinečná příležitost nejen reprezentovat naši fakultu na domácí půdě, ale i obhájit prvenství, kterých v minulém roce dosáhli,“ vysvětlila Blanka Vítová z katedry soukromého práva a civilního procesu, která se za PF UP podílí na organizaci a současně bude členkou hodnoticí poroty. Odborníci budou nejprve posuzovat odevzdaná písemná podání. Deset nejlepších týmů se pak utká 27. listopadu v celorepublikovém ústním kole, které bude hostit PF UP. V případě nepříznivé epidemické situace proběhne ústní kolo distanční formou.

Zájemci o účast musí vyplnit přihlašovací formulář na webu soutěže nejpozději do 15. října. Členem soutěžního týmu může být pouze studentka či student právnické fakulty kterékoliv vysoké školy v České republice. Týmy musí být složeny minimálně ze dvou a maximálně ze čtyř členů.

Letošní ročník soutěže je v pořadí již druhý. V tom premiérovém reprezentovaly olomouckou fakultu tři týmy a všechny se výrazně zapsaly do výsledkové listiny. V konečném pořadí obsadily druhé, třetí a čtvrté místo. K tomu studenti PF UP přivezli cenu za nejlepší písemné podání a titul nejlepšího řečníka přidělila porota Tereze Tině Rašťákové. „Letošní ročník spoluorganizuje i naše fakulta, a i proto by byl hřích nezúčastnit se podruhé. Je to určitě výzva. Doufám, že se nás z Olomouce přihlásí co nejvíce a potvrdíme úspěchy z loňska. Je potřeba všem ukázat, že Olomouc patří mezi nejlepší,“ řekla Tereza Tina Rašťáková, studentka 5. ročníku oboru Právo.

Více informací o soutěži najdete na ZDE.

Zpět