Promoční vzkaz absolventům: Buďte hrdí na sebe i na svou alma mater

Kvůli rozsáhlé dostavbě právnické fakulty se výjimečně promovalo v aule pedagogické fakulty. Foto: Eva Hrudníková
Pondělí 1. duben 2019, 13:44 – Text: Eva Hrudníková

O tom dni sní vysokoškoláci od začátku studia. Mít na sobě talár a v ruce tisknout vytoužený diplom… Sen o promoci se v pátek splnil celkem 53 absolventům tří oborů na právnické fakultě. Spolu s nimi si přišlo 10 absolventů rigorózního řízení pro diplomy, které je opravňují užívat titul doktor práv.

Podmínky k udělení akademických titulů splnilo 45 absolventů magisterského oboru Právo, 2 absolventky bakalářského oboru Právo ve veřejné správě a 6 absolventů navazujícího magisterského oboru Evropská studia se zaměřením na evropské právo. Rozloučit se s nimi a popřát jim mnoho štěstí přišli děkanka Zdenka Papoušková, proděkani Maxim Tomoszek, Martin Faix a prorektor Vít Zouhar. „Takových mimořádných radostných dnů, jako je pro vás ten dnešní, není v životě mnoho. Setkáváme se tu, abychom tuto radost vzájemně sdíleli. Je však dobré se dnes nejen radovat, ale také děkovat, uvědomit si podporu svých blízkých, ohlédnout se a bilancovat. Vaše životní etapa spojená s Univerzitou Palackého se završuje. Prosím, nezapomínejte zejména na to, čím vás učitelé vybavili do praxe – umem hledat pravdu a spravedlnost,“ pronesl k promujícím prorektor.

Děkovalo se a bilancovalo už v rámci promočního aktu. „Studium nás naučilo vytrvalosti, propojování odborných znalostí a zodpovědnosti. Pevně věřím, že nás dobře připravilo na další etapu života. Ráda bych poděkovala našim rodičům, partnerům, přátelům a všem blízkým, kteří kráčeli touto cestou s námi. Bez jejich podpory by zde řada z nás nestála. Děkuji fakultě i městu Olomouci, která se pro mnohé z nás stala druhým domovem,“ řekla Eliška Dostálová, která zakončila studium oboru Právo s červeným diplomem. Na závěr své děkovné řeči přidala vzkaz. „Milí kolegové, buďte na sebe hrdí. Prosím nezapomeňme, proč jsme se rozhodli studovat právo, co pro nás znamená spravedlnost, nebuďme lhostejní ke společenskému dění a využijme správně svůj potenciál. Buďme hrdí na svou alma mater a šiřme svou kvalitní prací dobré jméno olomoucké právnické fakulty a ukažme všem, co umí její absolventi.“

Kvůli rozsáhlé dostavbě právnické fakulty se výjimečně slavnostní promoce uskutečnila v aule pedagogické fakulty. „Jsem velmi ráda, že promoce proběhla hladce a že se podařilo vytvořit domácí atmosféru. Byla to ‚naše‘ promoce, slavnostní i dojemná. Přeji všem absolventům, ať se jim daří v osobním i profesním životě,“ zhodnotila Zdenka Papoušková, děkanka právnické fakulty.

Více fotografií ze slavnostních promocí najdete na fakultním Facebooku.