Pedagogická fakulta opět nabídne letní kempy pro děti a mládež

Repro: Žurnál UP
Pondělí 8. červen 2020, 8:00 – Text: Milada Hronová

Hravý dějepis aneb Poznej českou historii, Němčina zábavně a jinak, Přírodní vědy prakticky, to jsou jen některé z dvanácti letních kempů, které Pedagogická fakulta Univerzity Palackého připravila pro žáky středních škol. Během letních prázdnin jim fakulta opět zdarma nabídne možnost zvýšit si zábavnou formou svou vědomostní úroveň nad rámec školních vzdělávacích programů.

Především mladým lidem se zájmem o konkrétní obory a uchazečům o studium na vysoké škole jsou určeny letní kempy, které na červenec a srpen chystá pedagogická fakulta. I druhý ročník tohoto atraktivního programu nabídne zájemcům napříč Českou republikou možnost vyzkoušet si teoretické poznatky ze školních lavic v praxi a ukáže jim, jak to chodí na vysoké škole.

„Popularizačně-naučnou formou chceme posílit jejich zájem o zvyšování vědomostní úrovně. Také jim nabízíme kvalitně využít volný čas o letních prázdninách. Vzhledem k loňskému zájmu jsme letošní nabídku rozšířili a program stávajících kempů i aktualizovali,“ uvedla Alena Opletalová, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání PdF UP. Doplnila, že středoškoláci si budou moci vyzkoušet práci v moderně vybavených učebnách a laboratořích pedagogické fakulty a zároveň se jim naskytne i jedinečná možnost navštívit zajímavá místa v Olomouci.

Kempy jsou vhodné pro zájemce ve věku 11–20 let, popřípadě některé od 15–20 let, tedy například pro uchazeče na vysoké školy. Jednotlivé skupiny bude tvořit 15, někde maximálně 20 účastníků. Po ukončení kempu každý z nich obdrží certifikát o absolvování. Kempy nabízí PdF UP zdarma, účastníci si hradí pouze stravování, respektive oběd v menze. Kempy pořádá Centrum celoživotního vzdělávání PdF UP za finančního přispění Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Více a přihlášky ZDE.

Seznam letních kempů PdF UP:

3D tisk – od myšlenky k funkčnímu modelu (7.–10. 7.). Lego na útěku (13.–17. 7.). Po stopách tradičních řemesel (20.–24. 7.). Internet, web a trocha Pythonu v praxi (10.–14. 8.). Výroba vlastního šperku (17.–21. 8.). Letní kemp hudební a výtvarné výchovy (7.–10. 7.). Hravý dějepis aneb Poznej českou historii (16.–19. 8.). Němčina zábavně a jinak (17.–19. 8.). English summer camp (17.–21. 8.). První pomoc (18.–19. 8.). Biologie prakticky a zábavně (17.–21. 8.). Přírodní vědy prakticky (17.–21. 8., tento kemp proběhne ve spolupráci s RG a ZŠ Prostějov.)

Zpět