Fakulta zve uchazeče na den otevřených dveří, uskuteční se online

Den otevřených dveří se poprvé v historii uskuteční online. Repro: PF UP
Pondělí 30. listopad 2020, 9:00 – Text: Eva Hrudníková

Právnická fakulta stejně jako další fakulty Univerzity Palackého připravuje na pátek 4. prosince den otevřených dveří. Z důvodů protiepidemických opatření se poprvé v historii uskuteční online. Právnická fakulta chystá dva obsahově stejné bloky, vysílané od 9:30 a od 13:00. Organizátoři doporučují uchazečům, aby se na vybraný blok včas zaregistrovali.

Fakulta chystá nabitý a pestrý program srovnatelný s tradičním kontaktním dnem otevřených dveří. „Uchazečům nejprve představíme zázemí fakulty, nabízené studijní programy, provedeme je přijímacím řízením a také jim přiblížíme studijní život v Olomouci. Hlavní část každého bloku bude tvořit setkání se studenty, čerstvými absolventy a zástupci vedení, kdy se budou moci uchazeči na cokoli zeptat,“ naznačila plánovaný program Renáta Šínová, proděkanka pro komunikaci, vnější vztahy a konferenční činnost.

Uchazečům, kteří si chtějí den otevřených dveří užít naplno, doporučuje fakulta registraci na vybraný blok. „Zaregistrovaní uchazeči od nás obdrží speciální odkaz na platformu Zoom a budou moci se aktivně dne otevřených dveří účastnit. Především živě diskutovat s našimi studenty,“ doplnila Renáta Šínová s tím, že den otevřených dveří bude vysílán i na fakultním youtube kanále.

Pro uchazečskou kampaň fakulta vybrala celkem pět současných studentů, napříč studijními obory, kteří budou zájemcům o studium k dispozici až do poloviny března, kdy končí možnost podávat přihlášky ke studiu. Své ambasadory fakulta představí právě na dni otevřených dveří, jejich medailonky a kontakty na ně budou dostupné na fakultním webu.

Ambasadoři jsou od toho, aby uchazečům poradili, pomohli a přiblížili jim fakultu a Olomouc. „Nečekal jsem, že mi Olomouc tak rychle přiroste k srdci, a nyní je pro mě fakticky domovem. Jsem teprve ve druhém ročníku práv, ale už si dost dobře neumím představit, že bych studoval něco jiného. Díky studiu jsem poznal spoustu skvělých lidí a udělal si mnoho kamarádů ať už na univerzitě nebo i mimo ni. Těším se, až budu moct naši právnickou fakultu i Olomouc jako takovou uchazečům představit blíž,“ napsal do svého medailonku Matěj Šverma, jeden z ambasadorů.

Novinkou letošní uchazečské kampaně je i facebooková skupina „Studuj na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci“, na které posluchači fakulty pravidelně zveřejňují informace a zajímavosti ze svého studentského života.

Univerzita Palackého, včetně právnické fakulty, připravuje ještě jeden den otevřených dveří, a to na 16. ledna 2021. O formě zatím není rozhodnuto.

Přihlášku ke studiu na právnické fakultě lze podávat pouze elektronickou formou prostřednictvím tzv. e-přihlášky od 1. listopadu 2020 do 15. března 2021.

Registrace na den otevřených dveří PF UP
1. blok 4. 12. 2020 | 9:30-11:00 ZDE
2. blok 4. 12. 2020 | 13:00-14:30 ZDE

Zpět