Od 1. července končí plošné testování studentů a zaměstnanců na UP

Středa 23. červen 2021, 17:19

Na základě mimořádných vládních opatření ze dne 7. června končí od 1. července povinnost testovat plošně zaměstnance a studenty v prostorách UP. Dosavadní pravidelné testování na fakultách, kolejích a dalších jednotkách UP tak bude zrušeno.

Současně s koncem testování dojde rovněž ke konci podmínky mít pro osobní přítomnost v zaměstnání, u zkoušky (s účastí do 10 osob) či ve výuce negativní test na covid-19, certifikát o očkování či potvrzení o prodělání nemoci. Podrobnosti o režimu na UP od 1. července najdete v tomto přehledu.

Od 9. července se musí testem nebo dokladem o dokončeném očkování prokázat zaměstnanci a studenti při příjezdu ze zahraničí. Podrobnosti

Prosíme však i nadále všechny studenty a zaměstnance o ohleduplnost ke svým kolegům, dodržování dezinfekce rukou, rozestupů a nošení respirátorů tam, kde je to potřeba. V případě jakýchkoliv příznaků onemocnění covidu-19 se vždy snažte se svým nadřízeným domluvit na práci z domova či s vyučujícím na přeložení zkoušky či její vykonání online. Děkujeme za spolupráci.

Zpět