Peníze darované zaměstnanci a studenty právnické fakulty už pomáhají

Na dobrou věc přispívali studenti i zaměstnanci PF UP.
Foto: Jan Hudáč
středa 2. květen 2018, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Peníze, které na konci loňského roku věnovali zaměstnanci a studenti právnické fakulty na dobročinné účely, doputovaly příjemcům a už pomáhají. V aukci zážitků, která patří tradičně do programu vánočního fakultního večírku, se podařilo vybrat přes 30 tisíc korun. Dárci peníze poslali třem příjemců.

O tom, komu připadne výnos aukce, rozhodli sami dárci formou hlasování. Přesně třetinu peněz dostala společnost, která podporuje rodiny dětí, jež jsou nemocné smrtelnou mukopolysacharidosou. Třetinu získal útulek pro opuštěné psy v Čechách pod Kosířem a poslední část pak připadla Kubovi ze Štěpánkovic u Opavy na nákup speciální trojkolky. Devítiletý kluk touží po tom, aby mohl jezdit na kole jako jeho kamarádi. Bohužel na běžném kole jezdit nemůže, trpí totiž vzácnou dystopií.

Prvním dvěma obdarovaným zaslali nashromážděné peníze zaměstnanci a studenti na bankovní účet. Minulý týden přišla první reakce. „Prosím o tlumočení našeho poděkování všem studentům a pracovníkům, kteří se rozhodli podpořit děti nemocné mukopolysacharidosou. Chtěl bych také poděkovat celé fakultě, že v rámci své činnosti vytváří podmínky pro rozvoj charitativní a dárcovské atmosféry. Péče o nemocné dítě je nesmírně obtížná. Rodinám pomáhá často i vědomí, že na to nejsou samy,“ napsal v dopise adresovaném děkance PF UP Jan Michalík, předseda Společnosti pro mukopolysacharidosu. Rodině devítiletého Kuby předali finanční dar osobně zástupci fakulty. „Moc děkuji všem, kteří se dražby zúčastnili. Těším se, až budu moct konečně jezdit na kole s rodinou,“ vzkázal už dříve Kuba.

K děkovným vzkazům se připojila i Zdenka Papoušková, děkanka PF UP. „Děkuji všem našim pracovníkům a studentům za to, že si uvědomují, že stačí málo z toho moc, co jim život nadělil, aby udělali jiné šťastnějšími.“