Věříte v dobro až na dřeň? Darujte naději

Čtvrtek 24. červen 2021, 9:07

Chcete zachránit lidský život? Studujete nebo pracujete na Univerzitě Palackého? Chcete se podívat do Plzně? Cyrilometodějská teologická fakulta hledá dobrovolníky mezi studenty i zaměstnanci Univerzity Palackého ve věku 18–35 let, kteří se chtějí zapsat do registru dárců kostní dřeně. „Vstupenkou“ je stěr z úst a vyplnění dotazníku. Tyto úkony by zájemci o darování kostní dřeně podstoupili v září, na začátku zimního semestru. Pokud dojde ke shodě (pravděpodobnost je 1:120), absolvuje dárce prohlídku u lékaře v Olomouci a poté cestu na specializované pracoviště v Plzni. Více na webu.