Zemřel Jan Hrabák, odborník na správní a obchodní právo

Jan Hrabák absolvoval PF UP v roce 2003 s červeným diplomem. Foto: Vojtěch Duda
pátek 7. září 2018, 15:26

Na právnickou fakultu dorazila velmi smutná zpráva. Ve věku 38 let zemřel její absolvent Mgr. Jan Hrabák, Ph.D. Odpromoval s červeným diplomem a po celou svou profesní dráhu dělal své alma mater čest.   

Jan Hrabák ukončil studium práv v roce 2003. Postupně působil v odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR, právních odděleních Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra, Českých aerolinií a Veolia Česká republika. Je spoluautorem komentáře ke správnímu řádu, vydávanému od roku 2005 nakladatelstvím Wolters Kluwer, dříve ASPI. Příští měsíc vyjde již jeho páté vydání. Je rovněž autorem řady odborných článků z oblasti správního a obchodního práva. 

„Informace o odchodu našeho absolventa je vždy zprávou, se kterou se těžko vyrovnává. Zvlášť když odejde v tak mladém věku. Panu doktoru Hrabákovi bych chtěla poděkovat za šíření dobrého jména naší fakulty. Jeho rodině a blízkým vyjadřuji upřímnou soustrast,“ řekla Zdenka Papoušková, děkanka PF UP.

Všichni, kdo znali Jana Hrabáka, se mohou zúčastnit posledního rozloučení, které se uskuteční v úterý 11. září v Brandýse nad Labem.