Do univerzitního senátu kandidují za právnickou fakultu tři akademičky a osm studentů

Grafika: Michaela Cyprová
Pondělí 24. duben 2023, 16:14 – Text: Eva Hrudníková

Do Akademického senátu UP kandiduje za právnickou fakultu 11 osobností, tři akademičky a osm studentů. Mezi kandidáty jsou všechny tři současné senátorky z PF UP – Klára Hamuľáková z katedry soukromého práva a civilního procesu, Veronika Tomoszková z katedry správního práva a finančního práva a studentka Kateřina Kaprálová.

Volby do „velkého senátu“ univerzity se uskuteční od 3. do 11. května. Elektronicky hlasovat a dílem tak pomoci rozhodnout o dalším směřování univerzity v nich bude mít možnost každý student a akademik UP.

Prostředí volební aplikace mají voliči možnost si předem vyzkoušet ve volbách nanečisto. „Rádi bychom před ostrými volbami nabídli voličům alespoň na dva dny možnost připomenout si prostředí elektronické aplikace, vyzkoušet si přihlášení i výběr kandidátů. Ve cvičných ‚volbách nanečisto‘ budou jako kandidáti uvedeny fiktivní osoby, což bude zřejmé už z jejich netradičních jmen,“ vysvětlil předseda hlavní volební komise Zdeněk Svoboda. Doplnil, že volby nanečisto by měly posloužit i jako zátěžový test. „Budeme rádi, když se i do těchto fiktivních voleb zapojí co nejvíce voličů z řad studentů a akademiků,“ doplnil.

Volby nanečisto budou spuštěny jen den a půl, a to od středy 26. dubna od 12:00 do čtvrteční půlnoci. Budou dostupné na webu volby.upol.cz, kde se pak na počátku května odehrají i ostré volby do Akademického senátu UP.

Každá z fakult je v univerzitním senátu zastoupena dvěma akademiky a jedním studentem. Funkční období nového Akademického senátu UP začne 15. září 2023 a skončí 15. května 2026.

Kandidátní listina PF UP (řazeno abecedně)

Akademici
JUDr. Klára HAMUĽÁKOVÁ, Ph.D. | katedra soukromého práva a civilního procesu
JUDr. Veronika TOMOSZKOVÁ, Ph.D. | katedra správního práva a finančního práva