Fakulta zve uchazeče na lednový den otevřených dveří

Den otevřených dveří se uskuteční online. Repro: PF UP
Čtvrtek 7. leden 2021, 11:45 – Text: Eva Hrudníková

I druhý plánovaný den otevřených dveří v letošním akademickém roce se na právnické fakultě stejně jako na dalších fakultách Univerzity Palackého uskuteční online. Fakulta se uchazečům otevře v sobotu 16. ledna. Připraveny budou dva obsahově stejné devadesátiminutové bloky, vysílány budou živě od 10:00 a od 12:30.

Program bude informačně srovnatelný s tradičním kontaktním dnem otevřených dveří. Stejně tomu bylo i při prosincové premiéře online dne otevřených dveří. „Uchazečům opět představíme zázemí fakulty, nabízené studijní programy, provedeme je přijímacím řízením a také jim přiblížíme studijní život v Olomouci. Hlavní část každého bloku bude tvořit setkání se studenty, čerstvými absolventy a zástupci vedení, kdy se budou moci uchazeči ptát na to, co je zajímá,“ naznačila Renáta Šínová, proděkanka pro komunikaci, vnější vztahy a konferenční činnost s tím, že den otevřených dveří bude vysílán současně na dvou platformách – Zoom a na fakultním YouTube kanále. „Každý zájemce o studium si tak může vybrat, která platforma mu více vyhovuje.“

Pro uchazečskou kampaň fakulta vybrala celkem pět současných studentů, napříč studijními obory, kteří jsou zájemcům o studium k dispozici až do poloviny března, kdy končí možnost podávat přihlášky ke studiu. Své ambasadory fakulta představí také na dni otevřených dveří, jejich medailonky a e-mailové adresy jsou již nyní dostupné na fakultním webu.

Ambasadoři jsou od toho, aby uchazečům poradili, pomohli a přiblížili jim fakultu a Olomouc. „Dala jsem na doporučení známých a podala si přihlášku na olomoucká práva a rozhodně bych nic neměnila. Teď jsem ve druhém ročníku magisterského programu Právo a právní věda, mám kolem sebe spoustu skvělých lidí, studium mě neskutečně baví a Olomouc jsem si prostě zamilovala. Když se zrovna nepřipravuji na výuku nebo na zkoušky, mám ke škole brigádu a taky ráda posedávám v kavárnách nebo jezdím na výlety s přáteli.  Moc se těším, až vám budu moct o životě studentky práv povědět víc,“ napsala do svého medailonku Karolína Martikánová, jedna z ambasadorů.

Novinkou letošní uchazečské kampaně je i facebooková skupina „Studuj na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci“, na které posluchači fakulty pravidelně zveřejňují informace a zajímavosti ze svého studentského života.

Přihlášku ke studiu na právnické fakultě lze podávat pouze elektronickou formou prostřednictvím tzv. e-přihlášky od 1. listopadu 2020 do 15. března 2021.

Den otevřených dveří na PF UP

1. blok 16. 1. 2021 | 10:00-11:30 odkazy na livepřenos ZDE
2. blok 16. 1. 2021 | 12:30-14:00 odkazy na livepřenos ZDE

Zpět