Na plese právnické fakulty se bavilo na 650 hostů

Taneční parket byl plný.
Foto: Izabela Grundová
Čtvrtek 15. březen 2018, 15:30 – Text: Eva Hrudníková

650 hostů, 120 cen v tombole, 1975 prodaných tombolových lístků, 1500 snědených koláčků, 33 účinkujících, 305 osobních fotografií z fotobudky, jedny zapomenuté boty… I takový byl letošní Reprezentační ples právnické fakulty, který se konal v NH Collection Olomouc Congress.

„Letošní ples neumím popsat slovy. Mám z něj skvělý vnitřní pocit. Atmosféra, prostředí, úsměvy lidí, které jsem potkala… Děkuji všem za všechno,“ zhodnotila děkanka Zdenka Papoušková, která se podílela na organizaci plesu. Potěšil ji zájem o ples. „Vracejí se absolventi, účastní se studenti, zaměstnanci, ale i odborná veřejnost. Ples považuji za ideální událost pro shledávání, sbližování, vzpomínání i plánovaní – vše spojené s fakultou. A letos se to opravdu hodně povedlo. Myslím, že můžu prohlásit, že kdo letos na plese nebyl, velmi prohloupil. Takže příští rok na viděnou.“

Pro hosty byly vyhrazeny dva sály a prostorné foyer hotelu. K tanci a poslechu hrál dvaadvacetičlenný New Street Band a večerem provázel herec Lukáš Hejlík. Součástí programu bylo i taneční vystoupení členek pole dance studia Tancelář. Ples vyvrcholil hodinovým koncertem populární skupiny Mirai a losováním tomboly.

Lístek na ples si koupila také studentka Renáta Vitkovičová. „Na fakultní ples chodím ráda. Tentokrát se mi moc líbila vylepšená fotobudka, domů jsem si odnesla pěknou památku v podobě papírové fotky. Úroveň podle mě výrazně pozvedly hvězdy večera. Lukáš Hejlík byl jako moderátor výborný a kapela Mirai dostala na parket doslova každého,“ zhodnotila studentka 2. ročníku. Ples považuje za jedinečnou a zároveň hlavní společensko-kulturní akci fakulty. „Letošní ročník tento status skvěle obhájil a už teď se těším na další,“ dodala.

Fakulta už nyní plánuje příští ročník reprezentační plesu. Měl by se uskutečnit v pátek 1. března 2019 opět v NH Collection Olomouc Congress.

A pokud si chcete připomenout atmosféru letošního plesu, pak se podívejte na fakultní Facebook, kde jsou v albu uloženy fotografie Izabely Grundové. Těšit se můžete i na krátké video, které se právě dokončuje.