Právnická fakulta má 53 nových hrdých magistrů

Kvůli rozsáhlým stavebním pracím na právnické fakulty se promoce konaly v aule pedagogické fakulty. Fotogalerie: Eva Hrudníková
Pondělí 1. červenec 2019, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Třiapadesát absolventů právnické fakulty došlo do cíle svého vysokoškolského studia. Absolventi oboru Právo slavnostně složili promoční slib a převzali si diplomy, které je opravňují užívat titul „magistr“ a vykonávat právnické profese.

Chvíle radosti, loučení a děkování spolu s nimi sdíleli zástupci univerzity, fakulty, rodinní příslušníci a blízcí. „Ve svém studiu jste uspěli díky tomu, že jste se rozhodli dělat věci pořádně. Přeji vám, abyste v tom vytrvali a měli radost jak ze své práce, tak sami ze sebe. Přeji vám také trpělivost v počátcích vaší kariéry a hrdost nad tím, co nyní budete – absolventy a absolventkami druhé nejstarší univerzity v naší zemi,“ řekl promujícím prorektor Pavel Banáš a na žádost děkanky právnické fakulty Zdenky Papouškové udělil souhlas s vykonáním slavnostní promoce. Na splnění promočního slibu dohlíželi také proděkani Monika Horáková a Maxim Tomoszek.

Absolvent Daniel Pospíšil se ve svém proslovu ohlédl za roky strávenými na právnické fakultě a především děkoval – rodičům, blízkým a přátelům a zaměstnancům fakulty. „Troufám si tvrdit, že naše fakulta je výjimečná v tom, že je plná inspirativních osobností, učitelů práva, kteří nám pomohli najít klíč k právnímu myšlení. Poděkování patří i těm, na které se často zapomíná, studijním referentkám,“ řekl Daniel Pospíšil. Svým kolegům popřál mnoho úspěchů a nezbytného štěstí v jejich dalším směrování. Univerzitě Palackého potom mnoho dalších hrdých absolventů.

Kvůli rozsáhlým stavebním pracím na právnické fakulty se promoce letos konají v aule pedagogické fakulty. „Jsem velmi ráda, že i tentokrát slavnostní akt proběhl hladce a ve skvělé atmosféře. Byla to opět ‚naše‘ promoce, slavnostní i dojemná,“ zhodnotila Zdenka Papoušková.

Další promoční akty má právnická fakulta naplánované na 12. července, kdy přijdou na řadu absolventi bakalářského oboru Právo ve veřejné správě a magisterského navazujícího programu Evropská studia se zaměřením na evropské právo.