Právnická fakulta slavnostně předala diplomy dvaadevadesáti absolventům tří oborů

Diplomy promujícím předával proděkan Maxim Tomoszek. Foto: Eva Hrudníková
úterý 16. říjen 2018, 14:00

V aule právnické fakulty opět po čtvrt roce létaly čepice, cvakaly spouště fotoaparátů, voněly květiny, a hlavně všude bylo plno emocí. Složením promočního slibu se se svou alma mater v pátek loučilo 92 absolventů právnické fakulty. Splnili tak poslední podmínku pro převzetí vysokoškolských diplomů.

Fakulta se slavnostně rozloučila se 75 absolventy magisterského oboru Právo, s 12 absolventy bakalářského oboru Právo ve veřejné správě a s 5 absolventy navazujícího magisterského oboru Evropská studia se zaměřením na evropské právo. „Pevně doufám, že diplom pro vás bude závazkem k tomu, abyste své nabyté znalosti a dovednosti co nejlépe aplikovali ve svých praxích, a abyste byli dobrými občany České republiky a Evropy. Věřím také, že budete kultivovat a kritickým okem pozorovat negativní jevy v naší republice. Děkuji vám, že jste si zvolili právě Právnickou fakultu Univerzity Palackého, která patří ke špičkovým vysokoškolským pracovištím, a srdečně vám gratuluji k absolutoriu,“ řekl promujícím prorektor Jiří Lach a na žádost proděkanky právnické fakulty Blanky Vítové udělil souhlas s vykonáním slavnostního promočního aktu. Na splnění promočního slibu dohlíželi také proděkani Monika Horáková a Maxim Tomoszek.

Za roky strávenými na právnické fakultě se ohlédl Ondřej Sasín, čerstvý magistr práv, který si za jednu z promočních skupin připravil děkovnou řeč. „Ačkoliv jsme na fakultu nastupovali jako dospělí, dospěli jsme až zde. Přestože nás velká škola života teprve čeká, dala nám tato fakulta silné základy, pro ty vysoké věže, které se nyní odebíráme stavět. Udržení vysoké úrovně fakulty a její další rozvoj, je nikdy nekončící proces a vyžaduje velké úsilí, jasný cíl a odhodlanost. My věříme, že lidé, kteří tvoří tvář této fakulty, tyto atributy mají a dělají z ní jednu z nejlepších fakult v této republice.“

Na právnické fakultě lze nyní studovat pět oborů, včetně doktorského programu. Ročně ji opustí okolo 250 absolventů.