Právnický seznamovák? Ideální start vysokoškolského studia

Právnický seznamovák je i o nových přátelstvích. Foto: Radim Motyčka
Pátek 21. srpen 2020, 9:00 – Text: Eva Hrudníková

Rychleji se sžít s vysokoškolským prostředím, poznat spolužáky a získat cenné rady ke studiu. To je nejčastější motivace, se kterou se budoucí studenti právnické fakulty přihlašují na třídenní seznamovací kurz. Letošní, v pořadí již sedmý ročník Právnického seznamováku, se uskuteční na začátku září v Loučné nad Desnou.

Tradiční akci pořádá sama fakulta. „Rok od roku postupně kapacitu mírně navyšujeme. Chceme vyhovět velkému zájmu, ale současně udržet nastavený programový standard. Letos počítáme až s devadesáti účastníky. Hned od otevření přihlášek se nám hlásily desítky zájemců. V tuto chvíli zbývají poslední volná místa,“ upozornil Daniel Pospíšil z oddělení komunikace a vnějších vztahů PF UP.

Připravovaný program bude i tentokrát šitý na míru budoucím právníkům. „Chceme, aby se během tří dnů studenti navzájem poznali, zjistili vše o naší fakultě, univerzitě a městě Olomouci. Představíme jim studentské spolky, dostanou informace o vyučovaných předmětech nebo o STAGu, zapojíme je i do simulovaného soudního jednání,“ vyjmenoval Daniel Pospíšil. Seznamovací aktivity a soutěže navíc prohloubí argumentační schopnosti budoucích posluchačů, ověří jejich logické uvažování nebo podpoří kritické myšlení. Většina bude zasazena do právnické prostředí. Nastupující prváci budou mít možnost setkat se studenty z vyšších ročníků a také se zástupci fakulty.

O tom, že Právnický seznamovák je vyhledávanou a užitečnou aktivitou, svědčí i zkušenosti absolventů kurzu z minulých let. „Zúčastnila jsem se loni, stálo to za to a určitě bych tento společný výjezd doporučila všem nastupujícím prvákům. Získají nejen informační náskok oproti ostatním, ale i cenné kontakty, přátele a přivezou si jedinečné zážitky. Mně osobně moc pomohly informační bloky ohledně programu STAG a celého vysokoškolského kreditového systému. Spřátelila jsem se i s lidmi z vyšších ročníků, získala jsem daleko větší přehled, a k tomu jsem se výborně bavila,“ zhodnotila Karolína Martikánová, studentka 2. ročníku programu Právo.

Zájemci o Právnický seznamovák, který se uskuteční 4. až 6. září, najdou podrobnější informace, a to včetně přihlášky, na fakultní facebookové stránce.

Do dvou studijních programů, primárně určených pro maturanty, by na olomoucké právnické fakultě mělo v akademickém roce 2020/2021 nastoupit přes tři sta posluchačů.

Zpět