Promoce na PF UP: bilancování, děkování a emoce

Diplomy předával absolventům proděkan Maxim Tomoszek.
Foto: Eva Hrudníková
Čtvrtek 22. březen 2018, 12:42 – Text: Eva Hrudníková

Diplomy stvrzující úspěšné zakončení studia na právnické fakultě převzalo minulý týden 47 nových magistrů a 8 bakalářů. Spolu s nimi si přišlo 7 absolventů rigorózního řízení pro diplomy, které je opravňují užívat titul doktor práv.

S absolventy magisterského studijního programu Právo a právní věda v oboru Právo a  bakalářského studijního programu Právní specializace v oboru Právo ve veřejné správě se rozloučili a popřáli jim mnoho štěstí v další životní etapě děkanka Zdenka Papoušková, proděkani Maxim Tomoszek, Martin Faix a prorektor Petr Bilík. „Doufám, že za roky strávené v Olomouci se vám Olomouc dostala pod kůži stejně jako značka Univerzity Palackého. Prosím, zůstaňte ve spojení s univerzitou. Nová elito naší krásné země, přeji vám, ať se vám naplní sny profesní i soukromé,“ pronesl k promujícím prorektor.

Absolvent František Šimek ve své závěrečné řeči připomněl náročnost studia, bilancoval a hlavně děkoval. „Poděkování patří zejména pedagogům. Naučili jste nás nevzdávat se a i po prohraných bitvách a případném nezdaru vstát a dotáhnout to do konce. Je vaší zásluhou, že jsme dnes přítomni této slavnostní příležitosti. Velký dík patří vstřícnému vedení fakulty a ostatním pracovníkům. Za nás, kteří jsme vycestovali do zahraničí, bych rád vyzdvihl nesmírnou ochotu a osobní přístup zahraničního oddělení fakulty. A ohromné dík patří našim rodinám a přátelům,“ řekl František Šimek s tím, že úkolem absolventů teď bude vše zúročit tak, aby na ně mohla být Univerzita Palackého hrdá a přispěli k šíření jejího dobrého jména.

Plni emocí odcházeli z auly právnické fakulty i rodinní příslušníci a přátelé promujících. „Pamatuji, když jsem před lety vezl syna na den otevřených dveří, a dnes na stejném místě přebírá vysokoškolský diplom. Je to neuvěřitelné. Jsme na něj hrdí. Je to první právník v naší rodině,“ zhodnotil jeden z rodičů.

Více fotografií ze slavnostních promocí najdete na fakultním Facebooku.