Senátoři se vyjádřili k záměru jmenovat proděkany a souhlasili se změnami ve vědecké radě

Zasedání AS PF UP se konalo v pondělí 26. února. Foto: PF UP
Úterý 27. únor 2024, 17:00 – Text: (eha)

Členové Akademického senátu Právnické fakulty UP se sešli na společném zasedání v pondělí 26. února. Na programu měli tři hlavní body.

Vyjádření k záměru děkana PF UP jmenovat proděkany

Senátoři souhlasili s předloženým záměrem děkana jmenovat těchto 5 proděkanů (řazeno abecedně): JUDr. Martina Faixe, Ph.D., MJI, JUDr. Ondreje Hamuľáka, Ph.D., doc. JUDr. Michaela Kohajdu, Ph.D., JUDr. Maxima Tomoszka, Ph.D. a doc. JUDr. Blanku Vítovou, LL.M. Ph.D.
Vzhledem k tomu, že u všech jde o pokračování ve funkcích, nebylo potřeba proděkany senátorům představovat. „K 1. únoru skončila ve funkci doktorka Renáta Šínová, která nyní čerpá tvůrčí volno za účelem dokončení habilitace. Děkuji za její práci v náročném rezortu,“ řekl děkan a představil také záměr rozdělení rezortů. „Proděkanské posty budou i předmětem výjezdního zasedání vedení fakulty. Změny jsou možné. Do budoucna je ve hře jak možné rozšíření týmu, tak i přerozdělení rezortů.“

Proděkanský tým PF UP

JUDr. Martin Faix, Ph.D., MJI
proděkan pro zahraniční záležitosti a cizojazyčné studijní programy
JUDr. Ondrej Hamuľák, Ph.D.
proděkan pro vědu a výzkum
doc. JUDr. Michael Kohajda, Ph.D.
proděkan pro doktorské studium, kvalifikační řízení a finance
proděkan pro komunikaci, vnější vztahy a konferenční podporu
JUDr. Maxim Tomoszek, Ph.D.
proděkan pro bakalářské a magisterské studijní programy
doc. JUDr. Blanka Vítová, LL.M. Ph.D.
proděkanka pro organizaci a rozvoj

Souhlas se změnami ve Vědecké radě PF UP

V souvislosti se zahájením nového funkčního období se rozhodl děkan fakulty pozměnit složení Vědecké rady PF UP. Senátoři souhlasili s odvoláním současných členů a jmenováním členů Vědecké rady PF UP dle návrhu od 1. března. Zcela novými členy jsou – prof. JUDr. PhDr. Tomáš Gábriš PhD., LLM, MA, JUDr. Ondrej Hamuľák, Ph.D. a doc. JUDr. Mgr. Ondřej Horák, Ph.D., všichni z PF UP, dále také doc. JUDr. Monika Forejtová, Ph.D. (Fakulta právnická Západočeské univerzity v Plzni), JUDr. Marianna Novotná PhD., univer. prof. (Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave) a doc. JUDr. David Sehnálek, Ph.D. (Právnická fakulta Masarykovy univerzity).

Návrh na jmenování člena Etické komise UP za PF UP

Po rezignaci doc. JUDr. Filipa Ščerby, Ph.D. byla právnická fakulta vyzvána k dodání nového kandidáta na člena Etické komise UP. Senátoři v tajné volbě zvolili nominantkou JUDr. Gabrielu Halířovou, Ph.D.