Vítejte v akademické obci, milí prváci

Studenti prvních ročníků právnické fakulty skládali v pátek imatrikulační slib.
Foto: Eva Hrudníková
Pondělí 16. říjen 2017, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Akademická obec Právnické fakulty Univerzity Palackého se rozšířila o nové členy. O posluchačky a posluchače prvních ročníků. Imatrikulačním slibem na fakultní žezlo v pátek slavnostně potvrdili svou příslušnost k fakultě i univerzitě a oficiálně tak zahájili studium v akademickém roce 2017/2018.

Proděkan pro zahraniční záležitosti Martin Faix ještě před složením slibu studentům připomněl prestiž Univerzity Palackého, náročnost studia a vyzval je k aktivitě a využívání nabízených možností a příležitostí. „V minulosti vysoké školy a jejich studenti bojovali s nedostatkem příležitostí. Dnes je tomu naopak. Bojujeme s nezájmem studentů. Rád bych vás proto i v tento moment povzbudil a vyzval k aktivnímu přístupu v rámci studia. Využijte výjimečných příležitostí, které vám fakulta nabízí, protože mnoho z nich se opakovat nebude. Poctivý přístup ke studiu vám umožní dosáhnout vytouženého cíle, převzít si za několik let vysokoškolský diplom. Aktivní přístup vás ale posune dál, lidsky i profesně. Umožní vám profilovat se, vyniknout, poznat a odhalit své silné stránky. Přeji vám vše dobré na cestě, na kterou se dnes s odvahou nebo možná i s obavami vydáváte,“ řekl Martin Faix.

Maxim Tomoszek, proděkan pro bakalářský a magisterské studijní programy, zase prváky upozornil, že od tohoto okamžiku jsou na jedné lodi s ostatními studenty, pedagogy a vedením fakulty. „Naše osudy jsou nyní vzájemně propojené. Každý z nás má odpovědnost vůči ostatním, jejichž práci může svým úsilím zhodnotit, ale také velmi snadno zhatit. Byl bych ráda, abyste se důkladně zamysleli nad tím, proč na této fakultě studujete, jaké důvody vás sem přivedly, co od studia očekáváte a čemu se chcete věnovat po studiu. Jedině tak si budete moci vzít ze studia to, co je pro vás opravdu důležité,“ zdůraznil proděkan Tomoszek s tím, že je přesvědčen, že Olomouc je pro vysokoškolské studium skvělé místo. „Jsem upřímně rád, že jste si vybrali právě Olomouc,“ dodal.

Ke studiu na právnické fakultě se do prvních ročníků pro akademický rok 2017/2018 zapsalo – 272 posluchačů magisterského studijního programu obor Právo, 55 bakalářského studijního programu obor Právo ve veřejné správě a 22 studentů navazujícího magisterského programu obor Evropská studia se zaměřením na evropské právo.

Více fotografií na fakultním Facebooku.