Startuje 4. ročník letní školy medicínského práva, tentokrát zaměřený na forenzní problematiku

Účastníky letní školy čeká i pestrý doprovodný program.
Foto: Jan Hudáč
pondělí 9. červenec 2018, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Přednášky špičkových expertů z oblasti medicínského práva a forenzní medicíny proložené zajímavým doprovodným programem. Navíc vše vměstnané na jedno místo a do čtrnácti dnů. Taková bude letošní Summer Law School Olomouc on Medical Law. Mezinárodní letní školu pořádá právnická fakulta již počtvrté.

Oproti předchozím ročníkům je tentokrát letní škola delší a absolventi poprvé získají mezinárodně uznávané ECTS kredity, a to hned pět. „Na základě loňských ohlasů jsme letošní ročník zaměřili úžeji na forenzní vědy, které se aplikují při vyšetřování a dokazování v trestních i civilních řízeních před státními orgány. Po odborné stránce by to měl být jeden z nejkvalitnějších ročníků,“ řekl Daniel Pospíšil, člen organizačního týmu.

Fakultě se podařilo získat pro výuku skutečné kapacity ve svých oborech. Studentům bude přednášet například Halina Šimková, přední česká forenzní genetička, která se mimo jiné účastnila v roce 2005 identifikace osob po tsunami v Thajsku, Jan Strojil, klinický farmakolog z Ústavu farmakologie Fakultní nemocnice Olomouc, Karel Lemr z katedry analytické chemie Přírodovědecké fakulty UP nebo Kris Gledhill, australský odborník na klinické právní vzdělávání. Z právnické fakulty si připravují výukové bloky Maxim Tomoszek z katedry ústavního práva a Zdeněk Kopečný, který nabídne své postřehy z advokátní praxe. Už tradičně bude součástí programu i pitva, kterou pro účastníky zajišťuje Ústav soudního lékařství Fakultní nemocnice Olomouc.

Letní škola začala včera uvítací večeří a dnes už pokračuje výukou. Mezi přihlášenými jsou studenti z Francie, Íránu, Turecka, Brazílie, Ruska, Ukrajiny, Gruzie nebo Česka. Organizátoři pro ně připravili také pestrý doprovodný program. Čeká je výlet do Prahy, uvidí hrad Bouzov, ochutnají tvarůžky, svezou se na Ololodi, zahrají si hospodský kvíz nebo laser game a společně si užijí také piknik nebo letní kino.

Summer Law School Olomouc on Medical Law končí 22. července.