Studenti práv si díky veletrhu mapovali trh práce

Job Fair Kontakt se konal v předsálí auly právnické fakulty.
Foto: Eva Hrudníková
neděle 6. květen 2018, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Zmapovat trh práce, oslovit svého budoucího zaměstnavatele nebo zajistit si studijní stáž. Tuto jedinečnou příležitost měli studenti Právnické fakulty UP, a to díky veletrhu pracovních příležitostí Job Fair Kontakt. Jednodenní akci pro ně přímo na fakultě připravil studentský spolek ELSA Olomouc.

Budoucí právníci mohli v předsálí auly navštívit na dvacítku stánků. Mezi vystavovateli převažovaly prestižní mezinárodní advokátní kanceláře, své zástupce na veletrh vyslalo například i ministerstvo spravedlnosti nebo ministerstvo dopravy. „Job Fair Kontakt je příležitostí pro studenty, jak se dostat blíž k  možnému zaměstnavateli. Zeptat se na vše, co na webových stránkách firem a společností nenajdou. Je to hlavně o osobním kontaktu,“ uvedl hlavní organizátor letošního Job Fair Kontaktu Antonín Veselý z ELSA Olomouc.

Jeden ze stánků obsadila největší právní firma světa Dentons. „Máme zájem o vaše absolventy, dva již u nás pracují. Studenty zajímalo zaměření naší firmy, druhy práva, kterému se věnujeme, časová náročnost práce a vnitřní chod. Nejčastěji se ale ptali na možnost praxe při studiu,“ zhodnotila Martina Tintěrová z Dentons.

Novinkou letošního, v pořadí již sedmého, ročníku veletrhu byly takzvané JFK Talks. „Vždy pět vybraných firem mělo společné setkání se studenty. Debata měla moderátora a studenti se mohli na cokoli ptát, srovnávat. Takové bloky jsme připravili celkem tři,“ upřesnil Antonín Veselý.

Mezi stánky se po celý den potkávali posluchači všech ročníků. „Jsem teprve v prváku, takže jsem na této akci poprvé. Přišla jsem spíš ze zvědavosti a poptat se na možnosti praxí při studiu. Pro nás prváky toho firmy moc nemají, ale nevadí. Veletrh rozhodně posílil moji motivaci ke studiu. Samotní zástupci firem byli velmi ochotní a vstřícní,“ řekla Michaela Denková, která studuje obor Právo.

Job Fair Kontakt pořádají na svých právnických fakultách všechny české lokální skupiny ELSA, a to jednou v akademickém roce. V Olomouci se tradičně koná na jaře.