Výzva předsedy AS PF UP k volbám

Docent Michal Bartoň je předsedou Akademického senátu Právnické fakulty UP. Foto: PF UP
úterý 19. květen 2020, 12:00 – Text: Michal Bartoň

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dnešním dnem byly zahájeny volby do Akademického senátu Univerzity Palackého. Původně byly plánované na dřívější termín, ale z důvodu epidemie byly jednak odloženy až na tento týden, jednak byla změněna forma z klasického hlasování prostřednictvím volební urny a hlasovacích lístků na elektronické hlasování.

Máme tak možnost na Právnické fakultě poprvé v historii vyzkoušet on-line volby z pohodlí domova. Někteří jste již zkoušeli hlasovat v testovacích volbách „nanečisto“, i ostatní mohu ubezpečit, že hlasování je jednoduché a velmi intuitivní.  Mám za to, že Centrum výpočetní techniky UP odvedlo dobrou práci a navzdory omezením souvisejícími s aktuální situací, mohou volby do univerzitního senátu bez problému proběhnout.

Podrobné info k volbám, jakož i kandidátní listiny, naleznete zde.

Je nutno se přihlásit pod svým univerzitním jménem a heslem. Vzhledem k tomu, že se volí do AS UP na osmi fakultách, a zároveň probíhají paralelně volby do malých senátů na třech fakultách, je nutno nalézt Právnickou fakultu a postupovat dál (systém však nikomu neumožní hlasovat na jiné fakultě, či opakovaně). Každou fakultu zastupují v AS UP dva akademičtí pracovníci a jeden student.

Na rozdíl od voleb do senátu naší fakulty nejsou v celouniverzitních volbách volební kurie, tudíž každý akademický pracovník i student volí jak akademické pracovníky, tak studenty. Každý tedy vybírá dva akademické pracovníky a jednoho studenta.

Kandidáti se již představili krátkými profily zde.

Budu velmi rád, když této nové formy voleb využijete, a zvolíte si své zástupce v univerzitním senátu. Tuto možnost máte ode dneška do pondělí 25.5.

Děkuji.

S přáním pěkného dne